Dyskopatia szyjna i zespół cieśni nadgarstka a szanse na świadczenia chorobowe

Czy mam szanse otrzymania renty chorobowej w krus. Choruje na dyskopatie szyjną i zespoł ciesni nadgarstka -prawa ręka cięzkie uszkodzenie nerwu a lewa niewielkie uszkodzenie.Czekam na operacje krus odmowil mi swiadczenia renty chorobowej .Twierdzac ze jestem zdolna do pracy. jestem kobięta mam 44 lata a pracy w gospodarstwie 24.czy mam szanse na otrzymanie renty chorobowej .Dziękuje

Aleksander Ropielewski

Zależy to od decyzji komisji lekarskiej. Rentę przyznaje się osobom trwale lub tymczasowo niezdolnym do pracy. Nie jestem w stanie ocenić Pani zdolności do wykoywania pracy bez przeprowadzenia badania przedmiotowego i oceny stopnia niepełnosprawności.