Dystalny odcinek przewodu żółciowego wspólnego

część 2, pytam o dystalny odcinek przewodu żółciowego wspólnego. Mam opis: Przewody watrobowe prawy i lewy o srednicy rzedu 3mm, przy czym w koncowych ich odcinkach swiatło przewodów jest zupełnie niewidoczne na długosci do 5mm (do petli jelitowej); najprawdopodobniej znacznie zwezone. Przewody prawy i lewy sa prawdopodobnie separowane. W jednym z subsegmentalnych przewodów wewnatrzwatrobowych lewego płata ubytek wypełnienia (3mm); najpewniej złóg. W badaniu widoczny jest zachowany dystalny odcinek przewodu zółciowego wspólnego o dl. ok. 35mm i sredo4mm. Co to znaczy dystalny odcinek przewodu? Jak rozumiec slowo dystalny i czy to nie jest niebezpieczne? Powinienem jeszcze porozmawiac o tym z lekarzeem? Czy opis moich badan jest dobry, czy ten dystalny odcinek powinien mnie martwic?

Ale proszę o konkretne pytanie w sprawie tego wyniku. Uzupełnienie pytania o wywiad kliniczny, historię. Co oznacza część 2 w pytaniu (które zresztą nie zostało zadane)?