Jak długo może trwać mokry kaszel w czasie zapalenia oskrzeli?

Witam! Mój chłopak przyniósł z pracy do domu mokry kaszel. Na początku wyglądało to na przeziębienie. Chłopak pokasływał na mokro, chodził do pracy. Jednak kaszel zaczął się rozwijać, chłopaka coraz bardziej męczył mokry kaszel, zalegało mu dużo flegmy. Razem mieszkamy. Chłopak mnie zaraził. Od razu wybrałam się do lekarza. Okazało się, że mam zapalenie oskrzeli. Przyjmuję syrop. Bardzo często odkrztuszam flegmę. Jak długo może trwać mokry kaszel w czasie zapalenia oskrzeli?

Lek. Paweł Szadkowski

Kaszel w przebiegu zapalenia oskrzeli (początkowo może być produktywny, 'mokry', następnie zwykle przechodzi w suchy) może trwać nawet do 8 tygodni. Jest to wynik nadreaktywności oskrzeli, która występuje po infekcji wirusowej.