Jak leczyć rogowacenie skóry u 24-latki?

Dzień dobry. Mam rogowacenie okołomieszkowe na przedramionach, jednak krem z mocznikiem dobrze sobie z tym radzi. Martwi mnie jednak stan skóry na moich pośladkach. Pani dermatolog powiedziała że to również rogowacenie, jednak objawy mam inne. 1. Skóra jest gładsza niż na ramionach. 2. Mam mnóstwo czerwono-sinych plamek. Ich kolor jest zwykle dość blady w ciągu dnia, a bardzo intensywny po prysznicu. Dodatkowo po prysznicu często moje pośladki są gorące w przeciwieństwie do reszty ciała. Czy to również rogowacenie okołomieszkowe? Jest to krępujący problem.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl