Jak mogę namówić mężczyznę do związku?

Mam przyjaciela jesteśmy ze sobą bardzo szczęśliwi i świetnie się dogadujemy myślałam wiele razy kiedy się go zapytać o związek bo znamy się dość długo i gdy zapytałam odpowiedział że narazie nie chce być w związku przez jego byłe. Jak mogę go namówić żeby zmienił zdanie i nie myślał że jestem taka sama jak one?

Dzień dobry,

Podejrzewam, że jeśli on coś do Pani czuje to w bliższej lub dalszej przyszłości sam zaproponuje związek. W takiej sytuacji warto dać drugiej stronie czas tym bardziej, gdy sama podkreśla, że nie jest gotowa na relację mającą status związku. Jeśli będzie Pani naciskała na niego to może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Ciekawi mnie to, co miało miejsce w jego wcześniejszych relacjach z kobietami, że aktualnie nie chce związku. Sądzę, że nic nie musi Pani robić by on dostrzegł, że jest Pani inna niż poprzednie jego dziewczyny. Jeśli jest Pani sobą w relacji i jemu na Pani zależy to z pewnością dostrzega Pani wartość jako potencjalnego partnera. Oczywiście nie mogę Pani powiedzieć, co zrobić w tej sytuacji tym bardziej, że nie znam osobiście tego mężczyzny i zrobi Pani to, co sama Pani uzna za właściwe i dobre dla siebie. Mam nadzieję, że przyszłość przyniesie same pozytywne zmiany i tego też Pani życzę.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Kulczycka

http://psycholog - kulczycka.pl/

Mgr Anna Byczko Psychologia

Szanowna Pani,

Rozumiem, że musi być to frustrująca sytuacja. Warto zastanowić się, co tak naprawdę jest w nas atrakcyjne. Myślę, że prawdziwie atrakcyjni są ludzie, którzy przede wszystkim lubią siebie, czują się dobrze sami ze sobą i nie uzależniają swojego szczęścia lub nieszczęścia od innych. Jest to ważna umiejętność ułatwiająca wstępowanie w życiu w zdrowe, oparte na partnerstwie relacje. Myślę, że dla Pani sytuacja ta, może być szansą aby wypróbować umiejętność darzenia ludzi miłością czysto przyjacielską taką, która dba przede wszystkim o dobro drugiego.

Szansą na naukę, nie tylko walką o nakłonienie przyjaciela do miłości. Nie jesteśmy w stanie niestety zmusić nikogo, aby nas pokochał, jednak możemy najpierw pokochać samych siebie, a to może sprawić, że będziemy atrakcyjni również dla innych.