Utrzymanie związku na odległość

Witam , od 4 lat znam się z moim obecnym chłopakiem jesteśmy razem od 2 lat . Na początku było kolorowo , ale teraz ..juz tak nie jest . Jesteśmy związkiem na odległość od Gdańsk ja Nysa .Olewa mnie , ja piszę 10 sms on 1 lub w ogl nie piszę ost , powiedział mi , że nie żyje telefonem , ma swoich znajomych i swoje życie . Nie okazuje swoich uczuć . Jestem na ost miejscu u niego , zawsze musze odzywac sie 1 bo on od 4 lat nigdy tego nie zrobil , nie umiem i nie wyobrazam sobie zycia bez niego.

Witam
Najlepiej by było , gdybyście mogli szczerze ze sobą porozmawiać. Kiedy
Będziecie się widzieć osobiście ( nie przez sms-y czy telefon), dobrze by było ,żeby Pani powiedziała partnerowi , że jest dla Pani bardzo ważny , że zależy Pani na Waszej relacji i zapytać go jak on sobie wyobraża związek, czego on oczekuje od swojej partnerki i wtedy też powiedzieć partnerowi o swoich uczuciach, potrzebach, że czuje się Pani zaniedbywana. Może Pani partner nie dojrzał jeszcze do stałego związku, skoro na pierwszym planie stoją znajomi i jego sprawy. Lepiej żeby Pani się upewniła i zajęła się swoim życiem a nie czekaniem na jego zmianę. Być może po szczerej rozmowie uzyska Pani odpowiedź , czy to partner dla Pani i czy dla niego to samo oznacza stały związek.
Pozdrawiam
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Witam
Bardzo proszę odpowiedzieć sobie na pytanie, czy, na pewno, chce Pani być z mężczyzną, który nie chce być z Panią. Związek na odległość? Czy na pewno to związek?
Czy związek na odległość, to nie jest życie bez partnera?
Myślę, że 18 lat to dopiero początek życia!Jestem pewna, że spotka Pani partnera, który będzie chciał być z Panią, no i nie będzie twierdził, że ma swoje życie i swoich znajomych, bo będzie Pani jego częścią!
Pozdrawiam