Jak wytrwać w związku na odległość?

Nie potrafię wytrzymać bez chłopaka , gdy nie pisze do mnie to nie potrafię na niczym się skupić jest starszy o 16 lat , w tym roku mam maturę muszę skupić się na niej , a ciągle za nim tęsknię , kocham go nad życie nie chcę go stracić , to on nadaje sens mojemu życiu , jestem z nim najszczęśliwszą osobą na świecie . Jesteśmy na odległość , proszę o pomoc ! :(

Witam,
Z pani wypowiedzi wynika, że jest pani zakochana ale związek na odległość dla tak młodej osoby jest poważną próba. Jestescie razem ale jakbyście nie byli... Rozumiem, że pani ma swoje potrzeby a w związku na odległość trudno zrealizować np. Potrzebę bliskości i czułości.
Z drugiej strony matura jest pierwszym poważnym egzaminem, który decyduje o pani przyszłości. Jeśli macie codzienny kontakt, to dobrze, proponowałabym jednak spróbować się spotkać, teraz jest przychylny okres świąteczny, może chlopak mógłby panią odwiedzić?

Droga osiemnastolatko, obawiam się, że problem jest dość złożony. Myślę, że najrozsądniej byłoby, gdybyś poszukała odpowiedniego terapeutę, mającego praktykę w zagadnieniach związanych z uzależnieniem. Bowiem piszesz, że trudno jest Ci funkcjonować w życiu codziennym, wciąż tęsknisz. Być może Twoje problemy mają początek w dzieciństwie, w relacjach jakie panowały w rodzinie. Dobrze, że reagujesz już teraz. Im szybciej zgłosisz się do psychologa, tym korzystniej dla Ciebie. Pozdrawiam

Prosi Pani o pomoc, ale nie jestem pewna jakiej pomocy Pani oczekuje.
Z pewnością to trudne, wytrwać bez kogoś, kto tak wiele dla nas znaczy. Pomóc może jednyie skupienie na celu, dla jakiego to Pani robi.
Pytanie też, czemu tak bardzo Pani przeżywa brak informacji- czy jest na tyle długi, że faktycznie stanowi powód do niepokoju, czy tez Pani tak mocno przezywa nieobecność chłopaka, że normalny czas "nie pisania" wydaje się Pani długi?
Ważne jest także to, ile trwa związek, jak traktuje go chłopak, jak Państwo myślą o sobie i planują swoje życie. Zachęcam do szczerych rozmów, otwartości i jasnego mówienia o swoich potrzebach i oczekiwaniach.