Związek na odległość a problem w komunikacji między partnerami

Odnośnie pyt. "związek na odległość". Starałam się już z nim rozmawiać na ten temat, za każdym razem otrzymywałam odpowiedź wymijającą, kiedyś stwierdził, że nie może mi mówić wprost o niczym pozytywnym, bo od razu za bardzo się "nakręcam". Nie chcę go stracić, jestem z nim bardzo zżyta, to mój pierwszy mężczyzna nawet w sferze seksualnej. Byłabym gotowa zrobić to dla siebie i zakończyć tę znajomość ale nie mam nawet pewności, że to dla niego naprawdę jest bez sensu... Co powinnam zrobić...?

Cóż,
Nie jesteśmy w stanie zajrzeć w głąb Pani partnera i sprawdzić co się w nim dzieje. Wydaje się, że oboje Państwo, nie mają całkowitej jasności jak sprawy się potoczą. Proszę zwrócić uwagę, że Pani partner jest niezdecydowany, czyli przeżywa jakiś konflikt, nie potrafi zadeklarować się na tak lub na nie. Nie wydaje się by jakiś rodzaj wywieranego przymusu zadziała w sprawach o charakterze erotycznym. Zawsze można informować partnera, jakie Pani ma potrzeby, czego Pani oczekuje. I cóż albo partner odpowie na te potrzeby albo nie. Jeśli nie, to wówczas albo będzie Pani trwać w tym nie do końca po pani myśli związku, albo nie. Mamy dużo niewiadomych, ale to jest charakterystyczne, że w związkach tak może być. Nie ośmielę się doradzić co zrobić.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Czasem jasna komunikacja, konkretne pytania, powiedzenie o swoich potrzebach i oczekiwaniach i dopytanie jak widzi to druga strona mogą być pomocne. Pani potrzebuje wiedzieć "na czym stoi",dla chłopaka taki układ jest być może optymalny i nic nie chce zmieniać. Jeśli jednak jest to ważne dla Pani, warto spróbować. Nawet jeśli to zakończy relację, będzie Pani wiedziała, ze dalsze oczekiwanie i inwestowanie mogłoby również nie przynieść pożądanych efektów albo przynieść rozczarowanie, frustracje i cierpienie.