Czy brak pracy i problemy w związku na odległość spowodowały u mnie depresję?

Witam, Jestem kobietą mam 24 lata. Od roku nie mogę znaleźć pracy. Poza tym studiuję, jestem na V roku, studia zaoczne, czyli płatne i tutaj pojawia się problemy. Utrzymują mnie rodzice, co też mnie męczy. Nie chce mi się rano wstawać z łóżka, pracy szukam cały czas, intensywnie. Non stop jestem zmęczona, śpiąca i bez życia. Ponadto kłócę się z moim narzeczonym. W związku również mi się nie układa. Jesteśmy ze sobą od 2 lat. Mamy związek na odległość, niestety. Cały czas zarzucam mu, że mnie nie kocha, chociaż zapewnia mnie, że jest inaczej, twierdząc, że sobie wymyślam siedząc w domu... Być może ma rację. Czy mogę mieć depresję? W jaki sposób mogę poprawić moje relacje z chłopakiem na odległość?

Witam!
Od osób po 20 roku życia oczekuje się, że będą miały pracę, poukładane życie, a z racji tego, że są młodzi, to będą również tryskać energią i radzić sobie ze wszystkim. Jednak rzeczywistość okazuje się mniej sielankowa.
Trudno jest utrzymać związek na odległość. Brak bezpośredniego kontaktu z partnerem może prowadzić do rozluźniania się wzajemnych więzi i narastania konfliktów. Także brak pracy jest bardzo poważnym problemem, który może pogarszać Pani samopoczucie i wywoływać niechęć i trudności z codziennymi czynnościami. Warto, żeby znalazła Pani możliwość bezpośredniego kontaktu z partnerem. Będziecie mogli wyjaśnić sobie sprawy, które powodują napięcie między Wami. Warto przed spotkaniem spisać wszystkie trudności, ale też pozytywy, z jakimi obecnie się zmagacie.
Może Pani spróbować uczestnictwa w grupach wsparcia dla kobiet poszukujących pracy. Często są organizowane przy Urzędach Pracy. Wspólnie z innymi osobami łatwiej jest o nowe pomysły i rozwiązania. Wsparcie innych osób to również możliwość lepszego radzenia sobie z problemami i poczucie bezpieczeństwa, które może pozwolić na podejmowanie bardziej odważnych decyzji i wyzwań.
W każdej chwili może Pani skorzystać z pomocy psychologa lub telefonu zaufania. Jeśli jednak Pani stan psychiczny będzie się pogarszał, to zalecam wizytę u lekarza psychiatry.

Pozdrawiam