Charakter, depresja, czy lenistwo?

Witam. Ciężko opisać w kilku słowach co mnie dręczy. Mam 23 lata i jestem na ostatnim roku studiów, które nie są kierunkiem gwarantującym znalezienie pracy. Strasznie boję się przyszłości. Tym bardziej, że nie robię nic w tym kierunku, żeby coś robić konkretnego. Nie wiem co chcę robić w życiu. Wkurzam się na siebie, ale nie potrafię tego zmienić. Boję się, że nigdzie sobie nie poradzę, a do tego jeszcze dochodzi strach przed ludźmi. Nie wiem skąd się to wzięło. Jak byłam, mała byłam odważna i samodzielna. Potem zaczęły się problemy z ludźmi ze szkoły. W domu mam 2 światy. Moją matkę, która jest wzorem kobiety i odnosi sukcesy, do którego chciałabym dążyć i mojego ojca, który jest alkoholikiem i nie przedstawia sobą żadnych pozytywnych wartości. Zmarnował nam życie. Cały czas się boję, że jestem taka jak on. Od dłuższego czasu mam problemy ze snem.

Witam!

Pani problemy mogą być spowodowane zarówno doświadczeniami z dzieciństwa, dorastaniem w domu, gdzie ojciec nadużywał alkoholu, ale również w związku ze zmianami i odpowiedzialnością, które czekają Panią po zakończeniu studiów. Wszystkie te czynniki mogą wywoływać silne emocje i powodować, że cierpi Pani obecnie z powodu obniżonego nastroju, lęków i niepewności. Taka sytuacja psychiczna nie pozostaje także obojętna dla funkcjonowania organizmu. Zaburzenia snu mogą być wynikiem przeżywanych trudności. Warto, żeby zgłosiła się Pani do psychologa i popracowała nad swoimi problemami. Może Pani również wybrać terapię dla Dorosłych Dzieci Alkoholików lub grupy wsparcia. Warto, żeby teraz miała Pani wsparcie i możliwość dzielenia się swoimi problemami z innymi ludźmi. Pomoc innych osób może Pani pozwolić wpłynąć na poprawę samopoczucia i ustabilizować stan psychiczny.

Pozdrawiam