Jak pomóc koleżance, która się tnie?

Nie wiem co mam zrobić moja przyjaciółka się tnie. Jak mam się zachowywać. Wpierw powiedziała, że to kota kolegi, ale on nie ma kota. Co mam powiedzieć nie chcę jej do niczego zmuszać. Nie wiem jak sobie z tym poradzić myślę o tym 24/7. Czuję się bezradna w tej sytuacji.

Witam serdecznie,
Najprawdopodobniej Twoja przyjaciółka ma problemy, z którymi sobie nie radzi. Autoagresja jest jej sposobem na radzenie sobie z emocjami. Przede wszystkim zapewnij ją, że jakby czegoś potrzebowała, to zawsze jej pomożesz. Powiedz jej, że jeśli chce porozmawiać to chętnie jej wysłuchasz.
Nie napisałaś nic o relacjach Twojej przyjaciółki z rodzicami - jeśli są dobre, to może warto porozmawiać także z nimi?
Pozdrawiam