Jak przebiega leczenie kanałowe?

Witam dzisiaj miałem leczenie kanałowe, usuwanie nerwu i za półtora do dwóch tygodni mam iść na drugi zabieg. Tutaj moje pierwsze pytanie, jak wyglada drugi zabieg tego leczenia I moje drugie pytanie jest takie, że palę nałogowo i czy mogę palić podczas leczenia kanałowego, po jakim czasie jeżeli jest jakaś granica. Z góry dziękuję za odpowiedź.

W trakcie leczenia kanałowego usuwane są resztki miazgi zęba ("nerwu") mechanicznie, a następnie kanał jest płukany i wypełniany. Pomiędzy wizytami ząb powinien być szczelnie zamknięty opatrunkiem, więc palenie nie ma żadnego wpływu miejscowego na leczony ząb. Poza oczywiście szkodliwością samego palenia :-).Pozdrawiam