Jak schudnąć 6 kg i pozbyć się celulitu?

Witam, jeśli chodzi o odpowiedzi na pytania, to: 1. Podaj swoją masę ciała, wiek, płeć, tryb życia oraz stopień aktywności fizycznej. 56 kg, 27, kobieta, aktywność w sumie żadna, tryb życia śpiąco-siedzący. 2. Czy wcześniej podejmowałeś/aś próby odchudzania się? Jakie diety stosowałeś/aś? Nie było takich prób, nigdy nie miałam problemów z wagą. 3. Czy w Twojej rodzinie występuje otyłość lub nadwaga? Nie. 4. Czy byłeś/aś u lekarza, aby wykluczyć chorobowe przyczyn wystąpienia otyłości? Nie. 5. Podaj swój przykładowy jadłospis (najlepiej dwudniowy 1 dzień powszedni, 1 dzień z weekendu wraz z rodzajem posiłku, godziną, napojami oraz wielkością porcji). Dzień powszedni: śniadanie ok. 10 - kupione w biegu do pracy 2 francuskie bułki z pieczarkami (jem to już ponad pół roku, codziennie); obiad ok. 14-15 - głównie coś zamawiam w pracy, chińczyk, idę do baru na schabowego z ziemniakami, naleśniki; kolacja - z reguły nie jem, jeśli już to albo kanapki albo zamawiam pizzę, kupuję pierogi, 1 w tygodniu zjadam chipsy. Weekendy: późne śniadanie, ok. 11, z reguły smażone pierogi albo inne gotowe jedzenie; obiad - najczęściej spaghetti; kolacja - kanapki, albo odgrzany obiad, pizza. 6. Czy chorujesz na choroby przewlekłe? Nie. Moje problemy z wagą zaczęły się ponad rok temu, jak się wzięłam za leczenie trądziku (mam trądzik tylko na brodzie), próbowałam już wszystkiego, ale nic nie pomagało, więc za radą koleżanki poszłam do ginekologa po tabletki. Przepisano mi Syndi35, na przestrzeni 3 miesiecy przytyłam 9 kg, moje ciało zmieniło się bardzo, złapałam potwornego celulitu - zaczyna mi się już od kolan, i to jest w zasadzie mój największy problem, poza tym mam spory brzuszek i duuuże boczki. Jestem osobą niską (ok.1,60 m) i drobnej budowy ciała, w ubraniach nie wyglądam najgorzej, ale dramat jest jak się rozbiorę. Moje ciało zupełnie straciło swoją dawną elastyczność i jędrność. Mam kupione różne żele, masuję się pod prysznicem i nic. Ostatnio zapisałam się na fitness, chodzę na ABT 2 razy w tygodniu. Generalnie jestem w stanie zrobić wszystko i dostosować się do każdej diety, byle była skuteczna. Chciałabym zrzucić 6 kg, pozbyć się celulitu i ujędrnić uda, pośladki. Mogę prosić o bardzo dokładne wytyczne, jak to wszystko osiągnąć, z rozpisaniem na dni, przepisami na konkretny jadłospis. Wiem, że źle się odżywiam, w pośpiechu, jadam nie regularnie, często zamawiam gotowe posiłki. Chętnie nauczyłabym się gotować zdrowo (bo umiem gotować, ale tak bardzo po polsku, zupy, kotlety, gołąbki, itd.), ale potrzebuję namiary na dobrą książkę albo po prostu dobre przepisy. Czy przy odpowiednim wysiłku uda mi się schudnąć i pozbyć celulitu w 2 mies.? Generalnie mam poczucie, że przez te tabletki rozregulował mi się totalnie metabolizm, zawsze ważyłam 46-50 kg, jadłam solidne porcje, wieczorami też się obżerałam i miałam świetną przemianę materii. Proszę o radę, jak efektywnie schudnąć.

Witam!

Zachęcam do lektury artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/ladna-pupa-pokonaj-cellulit.

Dla Pani najważniejsze będzie:
- wypijanie niegazowanej wody mineralnej (co przyśpieszy proces oczyszczania organizmu z toksyn),
- codzienne masaże skóry,
- ciepło-zimne natryski,
- stosowanie preparatów antycellulitowych,
- codzienne ćwiczenia fizyczne,
- dbanie o prawidłową masę ciała.

Nie mogę obiecać, iż "skórka pomarańczowa" całkiem zniknie, ale na pewno się zmniejszy. Nie polecę Pani diety odchudzającej, ponieważ Pani masa ciała jest w normie (BMI ok. 21,9). Pomocne będą natomiast ćwiczenia. Może Pani uczęszczać także np. na magic bar lub TBC. Więcej informacji na temat ćwiczeń znajdzie Pani w serwisie: abccwiczenia.pl.

Zgodnie z Piramidą Zdrowego Żywienia każdego dnia powinna Pani spożyć:
• 5 porcji produktów zbożowych (pieczywo, kasze, ryż, płatki zbożowe, musli), przy czym 1 porcja to: 1 kromka chleba, 3 łyżki ryżu, kaszy, makaronu, 2 łyżki płatków;
• 4 porcje warzyw ( w tym ziemniaków) - warzywa można spożywać praktycznie bez ograniczeń, przy czym 1 porcja to 100 g;
• 1 porcję owoców (zgodnie z Piramidą Żywienia powinny to być 3 porcje, jednak przy diecie odchudzającej polecałabym ograniczenie się do 1 porcji), przy czym 1 porcja to 100 g owoców (np. 1/2 jabłka, pomarańczy, gruszki, 5 śliwek węgierek lub 7 truskawek);
• mleko i przetwory mleczne - 2 porcje (mleko, kefir, maślanka, jogurt, ser) - dobrze wybierać produkty odtłuszczone, w wersji "light", 1 porcja w tym wypadku oznacza: 1 szkl. mleka, kefiru, jogurtu, 100 g sera twarogowego lub 2 plasterki sera żółtego - należy jednak pamiętać, iż ser żółty jest bardzo kaloryczny;
• mięso, ryby lub nasiona roślin strączkowych - 1 porcja, która odpowiada: 150 g ryby lub mięsa z kurczaka/indyka bez skóry; część mięsa można zamienić na 40-50 g suchych nasion roślin strączkowych lub 2 sztuki jaj;
• tłuszcze - 3 porcje, przy czym 1 porcja to 1 łyżka oleju lub oliwy lub 1 łyżka miękkiej margaryny.

Pozdrawiam ciepło