Jak sobie radzicz tą niechęcią chodzenia do szkoły?

Witam. Mam 18 lat, pójdę teraz do 3 technikum i od dwóch lat czuje okropną niechęć do chodzenia do szkoły. Uczę się niby dobrze i wgl... Ale chyba to jest moim problemem. Może dziwnie to brzmi, ale zaraz wszystko wytłumaczę. Jestem jedyną uczennicą w klasie, która ma pasek na świadectwie, ale nie jedyną, która się dobrze uczy. Nauczyciele niestety często nie potrafią zrozumieć tego, że oprócz mnie są inni uczniowie, których także można o coś zapytać. Na większości lekcji pracuje samemu (bo nauczyciel pyta tylko mnie), a jak nie znam odpowiedzi na jakieś pytania, lub po prostu mam gorszy dzień, to zaraz słyszę teksty typu :"noo ty się ostatnio coś popsułaś","rozleniwiłaś się bardzo","co ci się dzisiaj stało","TY nie wiesz?"itd. Nie lubię takich tekstów i zawsze się nimi bardzo przejmuję. Zastanawiam się dlaczego ja... Czemu muszę pracować za wszystkich, a cała reszta klasy robi co chce. Kiedy mieliśmy lekcje z psychologiem szkolnym, poruszyłam ten temat. Klasa wtedy spojrzała na mnie "spod byka", tak jakby chcieli żebym się już nie odzywała (dla nich po prostu taka sytuacja jest wygodna), a pani psycholog tłumaczyła to tak "jakbym widziała dziewczynę z takimi ładnymi oczami jak twoje, to też bym myślała, że ty wszystko wiesz. Powiedziała to wtedy takim tonem i z taką pogardą (bo w końcu obwiniałam jej koleżanki o nie równe traktowanie uczniów) i szybko zmieniła temat. To jest mój generalny problem, a już nie wspomnę o tych sprawdzianach i kartkówkach, których jest po prostu za dużo. Dodatkowo mam wrażenie że inni uczniowie są strasznie sztuczni w swoim zachowaniu. Mam swoją dość sporą grupkę najbliższych znajomych, ale oni są tacy jak inni. Wszyscy są neutralni i dziwnie się zachowują... Nieraz mam wrażenie że żyję w zupełnie innej rzeczywistości. Teraz, kiedy został tydzień do szkoły, chce mi się po prostu płakać. Nie chce tam iść i znów się męczyć i płakać po nocach że zmęczenia i stresu. Jak mam sobie pomóc?

Dzień dobry,

Z twojego opisu wynika że jesteś bardzo zdolną i inteligentną osobą, ale dobrze byłoby, żebyś nie zwracała tak dużej uwagi na kolegów, koleżanki i nauczycieli i nie oceniała ich krytycznie. Dobrze jest swoją inteligencje wykorzystywać dla siebie. To przyjemnie że zawsze wiesz i znasz odpowiedź na pytania, które zadają nauczyciele. Gratuluję. Nie wszyscy uczniowie są na tym poziomie. Raczej powinnaś się cieszyć z tego, że jesteś tą osobą, która wie częściej od innych. Gratulację. Rozwijaj swoją wiedzę bo ona za kilka lat przyniesie Ci profity i nie zajmuj się ocenami swoich kolegów i koleżanek, ani ich nie oceniaj. Nie oceniaj również nauczycieli. Skup uwagę tylko i wyłącznie na sobie. Ucz się jak najlepiej i ciesz się z tego, że masz tak wydolny umysł. Możesz zbadać swoje IQ w MENSIE. Można znaleźć adres w internecie.

Pozdrawiam serdecznie.