Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z silnym stresem w młodym wieku?

STRES. Mam 18 lat i chodzę do 2 Lo. Od jakiegoś czasu jestem ma tabletkach, stresuje się chodzić do szkoły, boje się rozmawiać z nauczycielami, jak jakiś nauczyciel chociaż powie moje nazwisko po prostu robi mi się duszno, gorąco i nie mogę wypowiedzieć żadnego słowa i chce mi się płakać, i to coraz bardziej się nasila a ja dostaje coraz mocniejsze tabletki po których nie wiem co się dzieje. Dostaje jedynki za odpowiedz bo zawsze odmawiam odpowiedzi bo nawet nie dam rady wstać z krzesła i ciężko mu powiedziec cokolwiek, nie chce o tym gadać bo płacze za każdym razem a do nauczycieli z tym nie pójdę bo mnie tylko wyśmieją. Co w takiej sytuacji mam zrobić? Udać się do lekarza czy jakiejś poradni?
KOBIETA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Kompleksy, które prowadzą do depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie znaczenie dla rozwoju depresji mają kompleksy.

Dzień dobry, warto byłoby zarejestrować się do lekarza psychiatry w celu postawienia diagnozy praz wdrożenia leczenia. Proszę się zastanowić czy nie lepiej byłoby powiadomić pedagoga szkolnego o problemie. W innej sytuacji może Pan nie przejść do kolejnej klasy. Niestety nawet jak rozpocznie Pan leczenie to ono wymaga czasu. Poza wizytą u lekarza psychiatry proszę rozważyć również psychoterapię. Zapewne byłaby bardzo pomocna w leczeniu. Pozdrawiam A. Pacia

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy