Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z silnym stresem w młodym wieku?

STRES. Mam 18 lat i chodzę do 2 Lo. Od jakiegoś czasu jestem ma tabletkach, stresuje się chodzić do szkoły, boje się rozmawiać z nauczycielami, jak jakiś nauczyciel chociaż powie moje nazwisko po prostu robi mi się duszno, gorąco i nie mogę wypowiedzieć żadnego słowa i chce mi się płakać, i to coraz bardziej się nasila a ja dostaje coraz mocniejsze tabletki po których nie wiem co się dzieje. Dostaje jedynki za odpowiedz bo zawsze odmawiam odpowiedzi bo nawet nie dam rady wstać z krzesła i ciężko mu powiedziec cokolwiek, nie chce o tym gadać bo płacze za każdym razem a do nauczycieli z tym nie pójdę bo mnie tylko wyśmieją. Co w takiej sytuacji mam zrobić? Udać się do lekarza czy jakiejś poradni?
KOBIETA, 18 LAT 9 miesięcy temu

Zespół Aspergera

Jednym z zaburzeń rozwoju jest Zespół Aspergera, będący odmianą autyzmu. O tym, jak objawia się ten zespół, opowiada Joanna Grochowska z Fundacji Synapsis.

Dzień dobry, warto byłoby zarejestrować się do lekarza psychiatry w celu postawienia diagnozy praz wdrożenia leczenia. Proszę się zastanowić czy nie lepiej byłoby powiadomić pedagoga szkolnego o problemie. W innej sytuacji może Pan nie przejść do kolejnej klasy. Niestety nawet jak rozpocznie Pan leczenie to ono wymaga czasu. Poza wizytą u lekarza psychiatry proszę rozważyć również psychoterapię. Zapewne byłaby bardzo pomocna w leczeniu. Pozdrawiam A. Pacia

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym.
0

Witam, Warto udać się na wizytę do psychologa. Wizytę taką można obyć w ramach NFZ np. w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży. Podjęcie psychoterapii powinno pomóc.

Pozdrawiam Agnieszka Jabłonowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy