Jak radzić sobie z silnym stresem w młodym wieku?

STRES. Mam 18 lat i chodzę do 2 Lo. Od jakiegoś czasu jestem ma tabletkach, stresuje się chodzić do szkoły, boje się rozmawiać z nauczycielami, jak jakiś nauczyciel chociaż powie moje nazwisko po prostu robi mi się duszno, gorąco i nie mogę wypowiedzieć żadnego słowa i chce mi się płakać, i to coraz bardziej się nasila a ja dostaje coraz mocniejsze tabletki po których nie wiem co się dzieje. Dostaje jedynki za odpowiedz bo zawsze odmawiam odpowiedzi bo nawet nie dam rady wstać z krzesła i ciężko mu powiedziec cokolwiek, nie chce o tym gadać bo płacze za każdym razem a do nauczycieli z tym nie pójdę bo mnie tylko wyśmieją. Co w takiej sytuacji mam zrobić? Udać się do lekarza czy jakiejś poradni?

Dzień dobry, warto byłoby zarejestrować się do lekarza psychiatry w celu postawienia diagnozy praz wdrożenia leczenia. Proszę się zastanowić czy nie lepiej byłoby powiadomić pedagoga szkolnego o problemie. W innej sytuacji może Pan nie przejść do kolejnej klasy. Niestety nawet jak rozpocznie Pan leczenie to ono wymaga czasu. Poza wizytą u lekarza psychiatry proszę rozważyć również psychoterapię. Zapewne byłaby bardzo pomocna w leczeniu.
Pozdrawiam A. Pacia