Jak radzić sobie z ciągłym stresem w młodym wieku?

Nie jestem pewna dovjakiego specjalisty powinnam pójść : psycholog czy psychiatra? Mam 24 lata i od 4 lat żyje w ciągłym stresie, zaczęło się od uzależnienia od hazardu, w obecnym momencie straciłam wszystko co miałam, przerwa£am studia, rozstanie z narzeczonym. Psychicznie nie daje sobie ze wszystkim rady, mam problemy ze snem, koncentracją, pamięcią, odizolowałam sie od znajomych, najchetniej zamknelabym sie w domu i nie ogląda£a ludzi. Czasami sie zastanawiam kim jestem i nie wiem. Nie potrafie okreslic tego co czuje. Są dwie osoby, którym na mnie zależy, które mnie kochają a ja nie potrafi sie okreslic co do nich czuje. W jednejbchwili jestem czegos pewna a po 10 minutach zmieniam zdaniem. Do tego doszly problemy żołądkowe, brak okresu 2.5 miesiaca, kłucie w sercu.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
rzeczywiście stres trwa dlugo i jest Pani rozchwiana emocjonalnie.
Zachodni sposob leczenia zaleca jednak najpierw wybrac sie na psychoterapię a kiedy ta nie działa lub działa zbyt wolno idziemy po leki.
W obecnej chwili nadal jest odwrotnie kiedys po prostu nie bylo skutecznej psychoterapii a farmakoterapia była zawsze i jest tansza lecz po odtsawieniu lekow nawrotowosc zaburzen jest szybsza.
Rozstania sa trudne i zwykle bardzo je przezywamy. Widać ze przeżywa to Pani zbyt dlugo i intensywnie a strata wplywa na Pani całe zycie..Brakuje umiejetnosci radzenia sobie z tak trudną sytuacją...terapia!
Pozdrawiam
e.w.