Jak ułożyć plan żywieniowy?

Jak najlepiej układać sobie jadłospis? Kiedy jeść węglowodany, a kiedy co innego? Zakupiłam profesjonalną wagę do mierzenia tłuszczu, kcal itd. Chciałabym wprowadzić plan diety w swoje życie, ale nie wiem jak się do tego zabrać.. Od 2 miesięcy ćwiczę, ale po upływie połowy czasu waga ani drgnie... Nie wiem co jest przyczyną. Mam 21 lat, 170 cm wzrostu i ważę 78 kg. Całe życie jestem na diecie, ale zawsze szybko tracę umiejętność gubienia kalorii.. Co może być przyczyną?

Witam Panią,

dieta jest kwestią bardzo indywidualną. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby przygotować jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Dlatego też zapraszam Panią na konsultację dietetyczną lub zachęcam do współpracy drogą internetową. Pacjentów przyjmuję przy ulicy Głębockiej 56H Warszawa
W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, stan zdrowia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam dietę.

Dodatkowo otrzymuje Pani podstawowe zalecenia żywieniowe, listę zakazanych i dozwolonych produktów w czasie diety, ciekawe przepisy, moje artykuły i inne cenne wskazówki.

Częstotliwość spotkań kontrolnych ustala Pani sama, ja niczego nie narzucam.

Jeżeli nie jest Pani z Warszawy i nie ma możliwości dojazdu prowadzę także konsultacje online. W tym wypadku wywiad otrzymuje Pani na maila. Wypełnia Pani i mi odsyła a ja na podstawie odpowiedzi ułożę dietę.Usługi są jednak odpłatne.

Serdecznie zapraszam! Naprawdę warto zająć się sprawą kompleksowo i profesjonalnie.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana proszę o odpowiedź zwrotną w celu ustalenia szczegółów.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk