Jak usunąć ciało obce z oka?

Witam. Do oka coś mi wpadło, możliwe że kawałek chipsa bo walalo się sporo okruszkow na łóżku, schowalo się na jego dnie pod dolną powieka, tak przynajmniej czuje, nie wiem jak się tego pozbyć i przed chwilą dodatkowo zaczela mnie bolec cała lewa strona głowy, może to nie ma nic wspolnego z okiem ale nie zaszkodzi powiedzieć, co mam zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

W takich sytuacjach konieczne przemycie oka woda, najlepiej sola fizjologiczna. Niejednokrotnie w takich przypadkach konieczna jest wizyta u lekarza okulisty.

Witam. płukać wodą do skutku lub mokrym wacikiem takim jak do uszu ktoś drugi żeby posmyrał po odciągnięciu dolnej powieki. Dobre są takie ampułki z solą fizj. po 5 ml. to wlać cała do oka. Pozdrawiam