Jakie są zalecenia po wpadnięciu rzęsy do oka?

Witam, wczoraj próbowałem wyciągnąć rzęsę, która była na krawędzi powieki, niestety wpadła do oka, a gdy je zamknąłem, wpadła za powiekę. Niestety nie mogłem jej zlokalizować, szukałem w internecie sposobów na znalezienie jej i wyciągnięcie, ale żaden nie pomógł. Czułem, że znajduje się pod dolną powieką, ale zaglądając pod nią, nie widziałem jej. Dziś zobaczyłem na rogu tego samego oka rzęsę, była oblepiona wydzieliną, czy to ta rzęsa, która wpadła mi wczoraj? Piszę dla psychicznego komfortu, ponieważ od wczoraj zastanawiałem się jak się jej pozbyć. Dodam, że już nie czuje rzęsy pod dolną powieką, ale takie jakby małe podrażnienie. Jeśli to ta rzęsa to czy oko ma funkcję samoczyszczenia? Jak to wygląda?

Szanowny Panie, myślę że nie ma sensu robić afery z wpadniętą rzęsą. Wystarczy przemyć oko. Serdecznie pozdrawiam