O czym może świadczyć ból oka po zabiegu uzupełniania rzęs?

Witam Wczoraj miałam robione rzęsy. Mniej więcej po połowie czasu robienia rzęs poczułam pieczenie. Po zapytaniu o to kosmetyczkę powiedziała że zaraz powinno przestać. Po czasie ból osłab ( albo już się do niego przyzwyczaiłam ) . Po skończonym zabiegu (lewe oko, bo z drugim wszystko było okej) miałam okropnie czerwone, popękane naczynka - pod dolną powieką. Kładąc się spać użyłam kropli jednorazowych tych lepszych na bazie żelu. Myślałam że to pomoże no i oczywiście sen czyli odpoczynek dla oka. Niestety z rana obudziłam się również z bólem lewego oka oraz z tym samym uczuciem bólu w jednym miejscu ( pewnie tam gdzie miałam podrażnienie mechaniczne ). Od razy mówię że to nie wina kleju bo od roku robię sobie rzęsy u tej samej kosmetyczki i nigdy nie miałam żadnych uczuleń a kosmetyczka również nie zmieniała nic w swoim asortymencie. Prawdopodobnie albo opary z kleju albo klej dostał mi się do oka. Chociaż najbardziej prawdopodobną przyczyną może być płatek który może uwierał oko i po czasie się przetarła rogówka i dlatego zaczęło boleć ? Zakupiłam już Bepanthen eye , bo wyczytałam że pomaga. Moje pytanie brzmi czy jest to zapalenie oka czy po prostu zwykłe podrażnienie ? I czy mam od razu iść z tym do lekarza czy lepiej poczekać 2-3 dni aż oko postara się samo zregenerować ?

Dzień dobry,

Akurat w tym temacie mogę się wypowiedzieć na bazie własnego doświadczenia, ponieważ miałam identyczną sytuację. Aplikacja rzęs, po kilkunastu dniach jedno oko bolało, było zaczerwienione, naczynka popękane i odczuwany duży dyskomfort. Po 2 dniach stosowania różnych aptecznych preparatów- zero poprawy. Wybrałam się do okulisty, który po dokładnym zbadaniu stwierdził spojówkowe zapalenie oka i przepisał krople z antybiotykiem. Preparat zaczął działać już po dwóch dawkach. Cała sytuacja w moim przypadku nie miała akurat nic wspólnego z aplikacją rzęs. Jeśli problem trwa już kilka dni i nie widać żadnej poprawy, radzę skonsultować się z lekarzem. Być może w oku tkwi jakieś ciało obce, które nieustannie podrażnia oko.

Pozdrawiam serdecznie.