Jak wygląda leczenie impotencji psychogennej?

Witam, chciałbym zapytać jak wygląda leczenie impotencji psychogennej. Chciałbym również zapytać,czy po zerwaniu z masturbacją i pornografią, wszystko wróci do normy ? Pragnę dodać,że nie odczuwam podniecenia a moje libido... nie istnieje. Da się to wyleczyć ? By wszystko wróciło do normy z przed wejscia do nałogu. kiedy wraca chemia do mózgu ? Prosze o kontakt

Dzień dobry!

Leczenie zaburzeń erekcji o podłożu psychogennym opiera się na psychoterapii. Zalecam do poczytania w Internecie informacji o różnych jej metodach, np. psychodynamicznej, poznawczo-behawioralnej itp.

Nie jest możliwe odgadnąć, czy, kiedy i w jaki sposób sprawność erekcji będzie zmieniała się po zaprzestaniu kontaktu z pornografią czy masturbacją, ani czy to właśnie jest właściwa droga. Każdy człowiek jest inny i każda historia przebiega inaczej.

Pozdrawiam!