Jak wygląda rekonstrukcja przegrody nosowej?

Witam serdecznie! W wieku ok. 14 lat lekarz laryngolog poinformował mnie, iż mam prześwit w przegrodzie. Wtedy zostało to uznane za niegroźne (częste krwotoki z nosa były u mnie rodzinne - ponoć ze względu na słabą tkankę nosa). Mam teraz 29 lat i dziura w przegrodzie jest olbrzymia (właściwie nie wiem czy w ogóle jakaś część przegrody pozostała). Wyraźnie odczuwam, iż czubek nosa jest bardziej wrażliwy i wydaje się miękki. Do jakiego lekarza mam się zgłosić? Czy jest coś takiego, jak operacja wzmocnienia nosa? Dziękuję za pomoc.

- Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z laryngologiem. Takimi sprawami zajmuje się laryngolog.
Czy jest coś takiego, jak operacja wzmocnienia nosa?
- Są różne operacje przeprowadzane na przegrodzie nosa, które też polegają np. na uzupełnianie jej braków. Oprócz laryngologów zajmują się tym jeszcze chirurdzy rekonstrukcyjni, czyli niektórzy chirurdzy plastyczni. W tej sprawie właśnie też można skonsultować się z chirurgiem plastycznym.