Jak wygląda zabieg operacyjny haluksów?

Witam, mam 27 lat i halluxy na 2 stopach odkąd pamiętam,halluxy są spore do tego stopnia że mam problem aby kupić odpowiednie obuwie,od 2 mies, stosuję aparat marcin ale kość wystająca wcale się nie zmniejszyła,rozmyślam o operacji ale się bardzo boję jak miała by ona wyglądać i przez ile nie mogłabym chodzić?

Witam,
Żeby określić dokładny zakres zabiegu należy zbadać stopy oraz ocenić zdjęcie RTG stóp w rzucie a-p i bocznym (zdjęcia powinny być wykonane na stojąco).
W większości przypadków okres w którym pacjent wraca do zadrowia po zabiegu to ok 6-8 tyg. Okres pozabiegowy nie wymaga gipsu a jedynie noszenia specjalnego obuwa.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu