Bóle paluchów u stóp

Mam 65 lat od 2lat zaczęły boleć mnie paluchy stóp wynik z RTG wykazał zmiany zwyrodnieniowe kośćca ętzn.paluch prosty .Czy tylko operacyjnie się leczy .Proszę o poradę może jest inne leczenie tej choroby?

Witam,
Najprawdopodobniej mówi Pani o paluchach sztywnych (halux rigidus). Leczenie tego typu schorzenia to w pierwszej kolejności fizykoterapia, leczenie p/zapalne i p/bólowe, stosowanie kwau hialuronowego, a następnie sterydu. W ostateczności można wykonać zabieg operacyjny.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu