Bolesność w pachwinie a RM
Witam Od miesiąca odczuwam ból w prawej pachwinie , dwukrotnie robiłam USG , które nic nie wyjaśniło .Chirurg skierował mnie do ortopedy , który zasugerował badanie tomograficzne lub rezonans . Jestem zanikepokojona , proszę o pomoc

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
Biorąc pod uwagę Pani wiek dolegliwości bólowe w obrębie pachwiny mogą sugerować początek choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego. Uważam, iż w pierwszej kolejności należałoby wykonać RTG stawu biodrowego prawego a-p i osiowe, a w dalszej kolejności rezonans magnetyczny. Oczywiście badania obrazowe powinny być skorelowane ze stanem klinicznym, czyli powinna byc Pani zbadana przez lekarza ortopedę.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu