Jak żyć z socjofobią?

Witam Mam socjofobie, najprawdopodobniej depresje lub schizofrenie (pustka w glowie, anhedonia, brak checi do zycia, inicjatywy, bardzo niski intelekt, zaburzenia zachowania). Zadstanawiam sie czy moge byc taka, ze nie utrzymuje kontaktu z nikim, dlatego poniewaz wzielam wzorzec z rodziny tzn mamy ktra nie pracowala nigdy, siedziala w domu, nie miala kolezanek, miala kontakt tylko z swoimi rodzicami, zajmowala sie domem. Czy mogla moja izolacja wyniknac z tego faktu ze widzac niepracujaca mame..

Witam,

istnieje prawdopodobieństwo, że występujące u Pani lęki przed zmianą oraz zahamowania aktywności mogą mieć związek z posiadanym przez Panią obrazem kobiety mało aktywnej życiowo i zawodowo.

Jednak uważam, że postawiona przez Panią diagnoza jest postawiona zbyt pochopnie.

Jeśli jest Pani zainteresowana szczegółowym określeniem własnego stanu psychicznego, radziłabym zgłosić się do odpowiedniego specjalisty (psychologa, psychoterapeuty lub psychiatry).

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Dzień dobry,

Może lepsze jest pytanie nie jak żyć z "socjofobią", a co można z tym zrobić / jak to zmienić ?

Jeżeli chce Pani przyjrzeć się temu, zmienić swój sposób funkcjonowania, przeżywania - to jak najbardziej namawiam na podjęcie psychoterapii.