Jaka jest różnica między koronografią w pachwinę udową a w nadgarstek?

Witam serdecznie. Mam pytanie, jaka jest roznica miedzy koronografia w pachwine udowa a w nadgarstek,mam miec taka koronografie i chcialbym w reke bo kiedys mialem w pachwine i zle wspominam.czym to sie rozni i czy to jesy bez roznicy ktoredy wejda w obieg??????

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, rodzaj dostępu zależy od doświadczenia i możliwości sprzętowych konkretnego ośrodka. Możliwości diagnostyczne i lecznicze są takie same zarówno w dostępie przez pachwinę, jak i t.promieniową (nadgarstek), z tym, że niektórych osób ze względu na anatomię tętnic ręki dostęp nie może zostać założony.