Jaka pielęgnacja do cery mieszanej i problematycznej?

Mam 21 lat. Mam cere mieszana (tlusta strefa T i zaskorniki, a policzki i skronie bardzo suche ), jest tez jednoczesnie naczyniowa i bardzo wrazliwa. Na policzkach tez mam tendencje do roznych krostek czasem swedzacych gdy uzyje kosmetyku mocno nawilzajacego lub lekko tlustego. Obecnie zaczelam stosowac krem z kwasem azelainowym 5%, ale tez lagodzacy krem do twarzy i na okolice oczu. Jaka codzienna pielegnacje powinnam stosowac ? Bede wdzieczna za kazda pomoc, sugestie porade. Pozdrawiam

Dzień dobry

Skóra mieszana i jednocześnie wrażliwa, naczyniowa jest bardzo trudna w pielęgnacji, ale z pewnością Pani sobie poradzi.

Partie suche, wrażliwe i naczyniowe będą potrzebowały wspomagania poprzez stosowanie kosmetyków działających kompleksowo (a więc wpływających jednocześnie na wszystkie naturalne czynniki chroniące skórę przed utratą wilgoci), dobranych pod kątem właściwych formuł nawilżających.

Krem z kwasem azelainowym 5% o którym Pani pisze jest dobrym wyborem dla skóry tłustej.
Tłusta warstwa na skórze przyciąga i zatrzymuje zanieczyszczenia, brud i kurz powodujące powstawanie zaskórników, a nawet infekcji bakteryjnych.
Prawidłowa pielęgnacja cery tłustej wymaga zatem przede wszystkim regularnego i dokładnego oczyszczania przy pomocy preparatów przeznaczonych do tego typu cery.

Dużo informacji o pielęgnacji takiej cery zamieściłam na moim blogu: https://gabinetzdrowiaiurody.blogspot.com

Powinny Pani pomóc w doborze prawidłowej pielęgnacji i zabiegów

serdecznie pozdrawiam

IJ

Proszę zgłosić się do lekarza dermatologa. Po konsultacji lekarz postawi diagnozę i dobierze odpowiednią pielęgnację. Można również zgłosić sie do apteki i po badaniu skóry dermokonsultantka dobierze odpowiednią pielęgnację Pani skóry.