Jaki jest cel stosowania dysonansu poznawczego?

Witam, mam pytanie odnośnie tzw. dysonansu poznawczego. Chodzi o tzw. zabieg psychologiczny,który stosuje się u dziewcząt/kobiet.Poruszane są wówczas często tematy i sformułowania związane z np.miesiączką czy błoną dziewiczą. Chciałabym wiedzieć jaki jest cel stosowania tego "zabiegu", jeśli jest możliwość proszę o jakikolwiek materiał na ww. temat,źródła, sformułowania, wypowiadane zdania itp.   (ciężko nazwać to formą "terapii" czy czemuś co ma służyć w tak dobrej i osobistej kwestii dlatego nazywam to zabiegiem) Świadomość siebie i intymność w tak ważnym obszarze samej czy też z osobą bliską była dla mnie zawsze wartością równą z pozostałymi.
KOBIETA, 31 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry.

Ludzie rozmawiają na tematy dla nich ważne lub/i interesujące. Jednym z nich mogą być kwestie ginekologiczne.

Polecam książkę "seks dla bystrzaków".