Tardyferon-Fol i cel jego stosowania

Dzień dobry. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad pewną kwestia. Kiedy miałam około 14 lat została u mnie wykryta anemia. Jednym z leków, które mi wtedy przepisano był Tardyferon Fol. Szukając informacji na jego temat na jakimś forum znalazłam, że stosuje się go u kobiet w ciąży. Zastanawia mnie teraz dlaczego lekarz zalecił mi stosowanie Tardyferonu Fol, skoro w ciąży w tamtym czasie nie byłam. W związku z tym, chciałabym się dowiedzieć po co stosuje się Tardyferon i jakie są skutki jego działania? Na co dokładnie Tardyferon Fol pomaga? Dlaczego jest polecany kobietom w ciąży? Najważniejszą interesującą mnie kwestią jest to dlaczego na anemię musiałam brać Tardyferon Fol, który jest przeznaczony dla ciężarnych. Po co lekarz mi go przepisał? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i liczę na to, że moja ciekawość szybko zostanie zaspokojona.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Żeby uzupełnić niedobory żelaza i kwasu foliowego będące przyczyną anemii.