Jaki jest okres rekonwalescencji po moim zabiegu?

Guests Napisano 17 minut temu Dzień dobry :-) W styczniu tego roku miałam poważny, rozległy zabieg operacyjny metodą tradycyjną polegający na resekcji wątroby (hemihepatektomia) i pęcherzyka żółciowego (cholecystektomia) z racji guza litego (FNH). Mam pracę biurową, siedzącą. Jaki jest szacunkowy okres rekonwalescencji (powrót do pracy) po w/w operacji? Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź, Inga_K

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Po tak rozległym, poważnym zabiegu nie ma sztywno ustalonego czasu rekonwalescencji. Wszystko zależy od stanu pacjenta oraz chorób towarzyszących. Pozdrawiam.