Kaszel mokry po usunięciu migdałów

Witam. Mój 4-letni synek 6 dni temu miał usunięte migdałki. Dzisiaj zaczął kasłac, kaszel mokry. Czy moge podać Mu jakiś syrop na kaszel i jakiś na odpornośc? Czy musze poczekać az rany sie zagoją? Dodam ze mieszkam w UK i dla tutejszych lekarzy wszystko jest normalne i w porzadku, nawet jak syn miał zapalenie płuc to według Nich nic Mu nie było, dlatego wole zasięgnąć informacji u Polskiego lekarza. Z góry dziekuje

Aleksander Ropielewski

Ciężko mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi bez możłiwości przeprowadzenia badania. Proponuję kontakt z pediatrą.