Kiedy do diety dziecka wprowadzić chrupki kukurydziane, biszkopty i tarte jabłko?

Witam. Moja córka 24 marca skończy 6 miesięcy. Od kiedy mogę zacząć jej podawać chrupki kukurydziane, biszkopty a także czy mogę już wprowadzić tarte jabłko? Dziękuję

Witaj,

Jeżeli karmisz córkę piersią do jej menu możesz już wprowadzić niektóre warzywa np. marchewkę, ziemniak, brokuł, pietruszka, dynia, a także owoce: jabłko.

Pamiętaj że nowe pokarmy wprowadza się zawsze pojedynczo w odstępie 4-5 dniowym.

Jeżeli chodzi o chrupki kukurydziane to z uwagi na fakt że są źródłem akrylamidu nie należy podawać ich wcześniej niż po 8 - 9 miesiącu.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek