Kłopoty z zapamiętywaniem u dziecka

w MR głowy o 6 letniej dziewczynki , która ma kłopoty z zapamiętywaniem wyszło w istocie białej prawej półkuli w bezpośrednim sasiedztwie rogu potylicznego komory bocznej widoczne ognisko o podwyższonym sygnale w FLAIR o śr 5 mm odpowiadające zmianie demielizacyjnej co to znaczy czy to coś powa znego

Sama obecność niewielkiego ogniska możne nie mieć znaczenia przy problemie dziecka ( trudności z zapamiętywaniem) z wyjątkiem sytuacji ,kiedy towarzyszy jako element całości określonego zespołu chorobowego.Male obszary jak ten opisany w NMR mogą być wykrywane przypadkowo.
Całość wymaga pogłębionej diagnozy specjalisty neurologa dziecięcego

Pozdrawiam ciepło