Konieczność szczepienia przeciw tężcowi po obtarciu kolana i nadgarstka

mam 34 lata, przedwczoraj poslizgnelam sie i upadlam na poboczu drogi. mam obtarcia kolana i nadgarstka. to ostatnie najbardziej uszkodzone, poniewaz zdarlam sobie dosyc mocno skore. Pytanie moje jest takie, czy powinnam sie zaszczespic przeciwko tezcowi? ostatnia szczepionke mialam prawdopodobnie w wieku 19 lat. napisalam prawdopodobnie, bo przyznaje ze nie pamietam, a nie mam przy sobie ksiazeczki szczepien a mieszkam za granica.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie powinna się Pani zaszczepić! Proszę zatem udać się do lekarza POZ!