Krwawienie podczas wypróżniania

Witam.Mam 22 lat.Od 4 dni mam krwawienie podczas wyprozniania,krwi jest sporo.Nie mam zadnych innych objawow.Podczas wizyty w toalecie tez nic mnie nie boli.Jestem aktualnie za granica na kontrakcie,ubezpieczenie ktore mam dziala tylko wtedy gdy zadarzy mi sie nagly wypadek lub cos takiego,takze jakby go w ogole nie bylo...Do polski wracam 20.12. Ale martwie sie ze to cos powazngo i nie wiem czy moze poczekac

Najprawdopodobniej są to krwawiące hemoroidy . To może poczekać do powrotu do kraju jeśli nie ma krwotoków . Proszę iść do apteki i bez recepty kupić maść na hemoroidy. Gdyby były krwotoki lub skrzepy krwi to proszę zgłosić się do Emergency - ubezpieczenie wtedy obejmuje takie sytuacje

Najczęściej statystycznie powodem takich krwawień są żylaki odbytu (hemoroidy). Jeśli krwawienia nie są nasilone można spokojnie poczekać i po powrocie do Polski udać się na konsultację do chirurga. On po badaniu (palcem przez odbyt) wyjaśni dokładnie czym są spowodowane te krwawienia lub zaleci dalszą diagnostykę (np. rektoskopię lub kolonoskopię).