Co oznacza jasna krew podczas wypróżniania u 25-latka?

Hej Mam 25 lat, od dwóch dni zauważyłem jasna krew przy wyproznianiu, odczuwalne jest również nie wielkie pieczenie w okolicy odbytu, czy może to być przejściowe czy lepiej skonsultować to z lekarzem? Dodam że czasem mam dziwne wrażenie jakby mi wszystko pływał w brzuchu Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszą przyczyną takiego krwawienia są guzki krwawnicze, tzw. hemoroidy. Gdyby takie objawy utrzymywał się, warto udać się do lekarza w celu zbadania - wtedy lekarz będzie mógł zalecić odpowiednie postępowanie.