Leczenie kanałowe siódemek a zatoki nosowe

Witam, Kilka miesięcy temu leczono u mnie górną siódemkę kanałowo. Przy płukaniu kanałów płyn przedostał się do zatoki nosowej. Pani stomatolog powiedziała, że nie może wypełnić mi zęba, gdyż materiał przedostał by się do zatoki. Od kilku dni odczuwam dyskomfort w tym zębie przy gryzieniu. Próbować leczyć ząb czy może wyrwać go aby nie rzutował na pozostałe zęby i zatokę?

Każdy kanał zęba ma określoną długość. Odległość od dna komory do otworu wierzchołkowego /czyli długość korzenia/ powinna być zmierzona na początku leczenia kanałowego.Wystarczy wypełnić go na tę odległość i nie ma mowy o wydostaniu się materiału wypełniającego poza ząb czyli np. do zatoki. Pozdrawiam