Leczenie torbiela pajęczynówki

Witam, mam pytanie co do torbiela pajęczynówki. Jak wiadomo nie jest to nowotwór i często przebiega bezobjawowo przez całe życie więc nie jest to zmiana bardzo groźna. Ale moje pytanie jest związane z krwiodawstwem czy mając takową torbiel można krew oddawać? neurolog twierdzi, że nie ma ku temu przeciwwskazań ale jak zareagowałby lekarz w takowym punkcie ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Torbiel pajęczynówki może być podstawą do dyskwalifikacji z oddawania krwi. Ostateczną decyzję podejmuje zawsze lekarz RCKiK na podstawie badania oraz dokumentacji medycznej.