Łyżeczkowanie - czy wiąże się z utratą dziewictwa?

Czy zabieg łyżeczkowania jest związany z utratą dziewictwa? Zabieg ten miałam przeprowadzany dwukrotnie w związku z usuwaniem polipów.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas zabiegu łyżeczkowania doszło do uszkodzenia błony dziewiczej w stopniu na pewno porównywalnym do tego towarzyszącego pierwszemu stosunkowi seksualnemu.

Proszę jednak pamiętać, że dziewictwo nie oznacza posiadania nienaruszonej błony dziewiczej. Wiele kobiet doznaje jej uszkodzenia na przykład podczas aktywności fizycznej przed pierwszymi kontaktami seksualnymi, a u innych błona od urodzenia występuje w szczątkowej formie. Dziewictwo oznacza brak kontaktów seksualnych w przeszłości. Z tego punktu widzenia łyżeczkowanie nie wpłynęło w żaden sposób na fakt Pani bycia dziewicą.

Pozdrawiam serdecznie!