Niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto a badania hormonalne

Mam pytanie dotyczące badań tarczycy.Mam zdiagnozowaną Hashimoto i podejrzenie niedoczynności .Endokrynolog przepisał mi Euthyrox 25 mg. Miałam pokazać się jej za trzy miesiące i jeszcze raz zbadać poziom TSH i TH4. Powinnam to zrobić miesiąc temu, ale zapomniałam o tym. Od czasu wizyty minęło 3 miesiące, a chcę zapytać, czy po 3 miesiącach mogę zrobić te dwa badania? Wizytę u endokrynologa mam za tydzień. Muszę pójść teraz, ponieważ prawie skończyły mi się tabletki z hormonami.

Magdalena StusiĹska

Tak, powinna pani wykonać badania przed wizytą, bez nich endokrynolog nie będzie wiedział czy leczenie jest skuteczne.