Nieregularne miesiączki u 14-letniej dziewczyny

Moja 14-letnia córka ma miesiaczke od dwóch lat ale niestety ma je nie regularnie od ostatniej miesiaczki mineło 46 dni i nadal jej nie ma sa miesiace że jest w miare regularnie ale byla tez przerwa nawet ponad 50 dni . Mam pytanie czy mamy powody do niepokoju czy takie przerwy sa normalne czy powinnam zabrac córke do ginekologa choć boje sie ze nie bedzie chciała pójść .

Elżbieta Rhone

Witam,
u młodych dziewczyn miesiączki mogą występować nieregularnie. Może to być też spowodowane nieodpowiednim odżywianiem, odchudzaniem, stresem, aktywnością fizyczną, podróżą... Jeśli córka nie jest narażona na żaden z wymienionych czynników, odżywia się regularnie i zdrowo to warto za jakiś czas udać się do ginekologa.