Niezaawansowany rak szyjki macicy i guz u 55-latki

Witam chcialam sie dowiedziec o wynik histopadologiczny mjej mamy G2 MAZAWANSOWANEGO RAKA SZYJKI MACICY i ma guza w iekosci 10cm lekarze sie nie podejmuja operacji nie wiem dla czego? dowiedziala sie teraz na poczatku roku chciala bys sie tez dowiedziec jakie sa rokowania i czy z tego wyjdzie ? mama ma 55lat pozdrawiam Ania P.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Takie zaawansowanie raka szyjki macicy według standardów postępowania wyklucza możliwość wykonania zabiegu operacyjnego. W takim przypadku metodą z wyboru jest radiochemioterapia. O szczegółach, w tym rokowaniu proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.