Nodul us hyperplasticus glandulae thyreoideae cum degeneratione cystica w wyniku badania

Proszę o interpretacje wyniku: nodul us hyperplasticus glandulae thyreoideae cum degeneratione cystica, fibrosi, hyalinisatione, ecchymosibus recentibus et calcificationibus. Nodulos lymphaticus reactivus regionis isthmi glandulae thyreoideae.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to guzek hiperplatyczny gruczołu tarczowego (czyli przerosły) z cechami zwyrodnienia , zwłóknienia, szkliwienia i zwapnienia - czyli generalnie z tzw zmianami wstecznymi. Dalsza część rozpoznania oznacz - grudki chłonne reaktywne w obszarze cieśni gruczołu.