Obrzęk i wodniak jądra
Wodniak lewego jądra . Bez przyczyny od trzech tygodni mam obrzmiałe lewe jadro, jest wielkości zacisnietej pięści. Nie odczuwam żadnych dolegliwości ale jego wielkość staje się dokuczliwa. Lekarz rodzinny przepisał mi Cipronex 500 ale nie przyniósł efektu, obrzęk pozostał. Badanie USG stwierdziło wodniaka stan łagodny. Czy istnieje bezinwazyjna/bezoperacyjna mozliwość usunięcia wodniaka ? Mój wiek 64 lata.

MĘŻCZYZNA, 64 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam, jedyny prawidłowy sposób leczenia to operacja. Niekiedy, w przypadku bezwzględnych przeciwwskazań do operacji można wodniak nakłuć i opróżnić, jest to jednak metoda ryzykowna (możliwość infekcji) i niepewna (nawroty). Pozdrwiam RH