Obrzęk stopy po przebiciu grabiami

witam czy i jak długo może puchnąć stopa po przebiciu grabiami dostałam od lekarza antybiotyk taromentin wzięłam już siódmą z 14 tabletek rana została popsikana octeniseptem i przetarta gazą a dziś czwarty dzień spuchnięta i obolała jak długo może jeszcze boleć i puchnąć bo zaczynam się martwić nie za bardzo mi to oczyszczono zastrzyk przeciw tężcowi dostałam proszę o odpowiedź kiedy mam zacząć się martwić

Trzeba zgłosić się do chirurga, aby ocenił, czy rany nie trzeba opracować chirurgicznie - co jest częste w przypadku ran brudnych.