Obszar upośledzenia perfuzji w zakresie koniuszka i przykoniuszkowych przegrody

scyntografia perfuzyjna mięśnia sercowego techniką GSPECT-wysiłek.Wynik: obserwuje się w badaniu spoczynkowym obszar upośledzenia perfuzji w zakresie koniuszka i przykoniuszkowych przegrody,niezmieniające się istotnie w badaniu wysiłkowym.wniosek:wynik badania przemawia za trwałym ubytkiem perfuzji,obejmując ok.5-6%miokardium.Pytanie:czy jest to uleczalne ? jeśli tak to jaką metodą?dodam,że mam utrwalone migotanie przedsionków i niedomykalność zastawki aortalnej,mitralnej i trójdzielnej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by wyleczyć trwały ubytek perfuzji. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą kardiologiem.