Zastawka aortalna dwupłatkowa z umiarkowaną/dużą niedomykalnością

W dniu dzisiejszym mój syn ( 22 lata ) miał badanie echograficzne . Lekarz wypisał nastepujące wniski : Poszerzona w małym stopniu jama lewego przedsionka , wymiry pozostałych jam serca w normie .Grubość i kurczliwość mięśnia lewej komory prawidłowa . Zastawka aortalna dwupłatkowa z umiarkowaną/dużą niedomykalnością - fala o ekscenyrycznym przebiegu spływjąca w kirunku przedniego płatka zastawki mitralnej . Aorta nieposzerzona . Płatkizastawki mitralnej z drobnymi zwłóknieniami z małą IM .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi poszerzenie lewego przedsionka oraz niedomykalność dwupłatkowej zastawki aortalnej. Proszę udać się do specjalisty kardiologa, który zlecił wykonanie badania. Konieczne jest bowiem zinterpretowanie wyniku w oparciu o szczegółowe dane kliniczne.