Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ocena i wybór lasera IPL

Witam. Po czym sprawdzić czy laser IPL jest dobry? Zastanawiam się nad zabiegiem u lekarza med. estetycznej. Nie jest napisane jaki to laser, ale jest napisane, że posiada certyfikaty CE i FDA. Czy jest dobry? Ile maksymalnie potrzeba zabiegów przy rumieniu?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Lasery IPL charakteryzują się niższą mocą, mniejszą ilością powikłań ale też mniejszą skutecznością a to może oznaczać konieczność zwiększenia ilości sesji.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0

Z reguły jest to kilka zabiegów, w zależności od stanu obecnego i reakcji skóry na lampę IPL. Trudno określić z tych danych czy ten aparat jest dobry. W IPL ważne jest chłodzenie głowicy - najlepiej jakby szafir był chłodzony osobnym układem i możliwy do precyzyjnego ustawienia oraz pojemność kondesatorów przynajmniej 50-60 tys. mikroFaradów.

0

Jeśli IPL posiada certyfikaty CE i FDA, to znaczy jest gruntownie przebadany nie tylko pod względem skuteczności ale tez bezpieczeństwa stosowania. Ilość i moc zabiegów zawsze okresla lekarz po konsultacji. Co do samych technicznych parametrów, proszę dopytać lekarza wykonującego zabieg.

0

Proszę udać się do certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety