Odbarczenie torbieli nad zębem i powierzchowny stan zapalny dziąsła

Witam. 2,5 roku temu przeszedłem odbarczenie torbieli nad dwójką. Nosiłem obturator. Następnie otrzymałem wkład korzeniowy i nowy ząb porcelanowy. Miałem też resekcję korzenia wierzchołka. Wszystko odbyło się bezboleśnie, bez komplikacji. Jednak kilka miesięcy po, na bliźnie pojawiła się wypukłość, nie bolała, odczuwałem dyskomfort. Zdjęcie kontrolne i ponowna resekcja dziąsła. Cięcie troszkę wyżej. Kość okazała się czysta, lekarz stwierdził powierzchowny stan zapalny. Znowu powróciło, co to ?

Proszę udać się na konsultację - najlepiej do lekarza wykonującego poprzednie zabiegi. On zna historię choroby i przebieg dotychczasowego leczenia. Po badaniu postawi diagnozę i wdroży właściwe leczenie.